ŠTUDENTI

Situácia nás limituje. Avšak ako informatici sme vo výhode

Ubehlo šesť týždňov, odkedy sme sa všetci neočakávane ocitli v situácii, ktorú ešte nik z nás nezažil. Tešili sme sa, že ako obyvatelia Slovenska sme chránení a vyhýba sa nám väčšina prírodných katastrof, vojnových konfliktov či rôznych epidémií, ktoré sme doteraz zaznamenali vo svete. Žiaľ, tentokrát to neobišlo ani nás.

15.05.2020

Online výučba má z hľadiska efektivity obrovský potenciál

Súčasnú situáciu sme vyriešili rýchlym prechodom na online spôsob výučby, ktorá vďaka technológiám prebieha naplno. Pri vyučovaní využívame Google Meet, Microsoft Teams alebo platformu Discord, zasielanie a vypracovanie zadaní prebieha elektronicky. Naša fakulta má vďaka tomu v podstate plnohodnotný vyučovací proces. Výnimkou sú len laboratóriá, kde nie je možné robiť cvičenia a výskum v nich bol utlmený.

15.05.2020

Robot nikdy nebude dokonalý. Presne tak, ako ani ľudia

Vždy bude potrebný človek na údržbu a riadenie softvéru, ktorý danému robotovi prislúcha. A tiež sa nezaobídeme bez človeka, ktorý bude vedieť „naskočiť“ a pracovať, ak robot z prevádzkových dôvodov prestane fungovať, hovorí študentka výrobných systémov a manažérstva kvality na SjF STU Simona Obrtáčová.

15.05.2020

V Litve je o študenta veľmi dobre postarané

Univerzita, na ktorej som bola, ponúka množstvo aktivít, výletov a podujatí. Ak by som si mohla vybrať znova, bola by to tá istá krajina, ale radšej letný semester, kedy sú dni dlhšie, hovorí Katarína Karaffová, študentka automatizácie a informatizácie v chémii a potravinárstve na FChPT. Zúčastnila sa Erasmus+ štúdia v Litve počas zimného semestra 2019/2020.

24.04.2020

Etiópska a česká kultúra v stavbe jednej ambasády? Čoskoro to bude realitou

Naše študentky architektúry, Kristína Boháčová a Jana Hájková, sa stali víťazkami medzinárodnej architektonickej súťaže Inspireli Awards so svojím návrhom budovy veľvyslanectva Českej republiky v hlavnom meste Etiópie Addis Abeba. Zhovárali sme sa s nimi o samotnom návrhu, o jeho ekologickom aspekte a v neposlednom rade o príprave, ktorá nie je ani krátka, ani ľahká. Tu však námaha ovocie rozhodne priniesla.

17.04.2020

Atléti Slávie STU v roku 2019 štvrtým najúspešnejším klubom na Slovensku

Rok 2019 priniesol atlétom Slávie STU Bratislava opäť množstvo úspechov, predovšetkým 51 medailí z majstrovstiev SR jednotlivcov, tri medaily z majstrovstiev SR družstiev, 6.miesto štafety na 4x400 m na majstrovstvách Európy do 23 rokov s puncom zlepšeného rekordu SR a rekord dorastencov v štafete na 4x100 m.

12.02.2020

Čo hovoria absolventi IAM #27

Ing. Linda Dvorštiaková úspešne absolvovala inžiniersky študijný program Automatizácia a informatizácia v chémii a potravinárstve v roku 2018. Vždy patrila medzi excelentných študentov, štúdium ukončila s vyznamenaním a získala aj cenu za najlepšiu diplomovú prácu. Vo svojej práci sa venovala riadeniu chemických reaktorov z pohľadu minimalizácie záťaže na životné prostredie. Porozprávala nám o tom, čomu sa v práci venuje, aj o tom, aký zaujímavý projekt rozbiehajú s manželom.

10.12.2019